Azurové pobřeží s kartami - Côte d’Azur Card

12.02.2019

Vymyslet originální prázdniny není vůbec jednoduché, to ví každý, kdo dovolenkový čas plánuje. A vůbec nezáleží na tom, jestli jde o den, týden, měsíc nebo o pověstné dva roky prázdnin.

Takovým cestovatelským pohlazením jsou turistické karty zvané Côte d'Azur Card, které vám na Azurovém pobřeží otevřou pomyslné dveře k nepřeberným dobrodružstvím a zážitkům, ale ještě navíc - výrazně ušetří kapsu. V roce 2019 přichází Côte d´Azur Card s příjemnými novinkami: v nabídce je Pass Culture a Pass Loisirs. V prvním případě můžete s kartou objevit 66 podivuhodných míst, jako jsou například zahrady, muzea, památky, seznámit se s taji řemeslného umění na Azurovém pobřeží atd. atd. Za balíček 3 aktivit Pass Culture zaplatíte 25 €, za 5 aktivit 40 €.

V uličkách Mougins
V uličkách Mougins

Druhá karta, tedy Pass Loisirs, nabízí 74 možností, jak neobyčejně strávit čas bezstarostného volna - na výběr jsou atraktvní lodní výlety, návštěvy tematických parků, degustace, prohlídky měst atd. V tomto případě za balíček 3 aktivit zaplatíte 45 € (děti ve věku 4-12 let 35 €), za 5 aktivit potom 55 € (děti ve věku 4-12 let 45 €).

Menton, Musée du Bastion
Menton, Musée du Bastion

A ještě jedna praktická informace: Côte d'Azur Card koupíte v turistických kancelářích Offices de tourisme, ale také na letišti Aéroport Nice Côte d'Azur a na dalších místech. A samozřejmě také online na www.cotedazur.com (tady se také dozvíte veškeré podrobnosti).

Lodí z Nice do Villefranche
Lodí z Nice do Villefranche

S Côte d'Azur Card se dá procestovat Azurové pobřeží od Mentonu, přes Monako až po Fréjus, prozkoumat pobřeží i vrcholky národního parku Mercantour, objevovat památky, sportovat, zkrátka prožívat mimořádné chvíle. "Vše, co si dokážete představit je skutečné", říkal Pablo Picasso - mimochodem le Musée Picasso v Antibes rovněž najdete v nabídce Pas Culture...

Připravila: Stanislava Bezděčková

Foto zdroj: Côte d'Azur tourisme a redakce