Azurové výlety s barvou a vůní moře

Někdo má výlet s přívlastkem "snový" spojený s luxusní jachtou, jiný se zase vidí na palubě helikoptéry nebo v přepychové limuzíně. Na Côte d'Azur je možné všechno. Pokud se ovšem rozhodnete pro zmíněnou limuzínu, počítejte, že když za krásami pobřeží vyrazíte třeba z Monaka, vyjde vás takové menší putování na snových 850 €. Asi. Záleží samozřejmě na typu limuzíny.

Šestiminutový let helikoptérou se společností Azur Hélicoptère vyjde tři výletníky dohromady na 135 €...  Takže zůstaneme s financemi radši při zemi, tedy na moři - například se společností Trans Côte d'Azur. K velmi oblíbeným výletním cílům patří Lérinské ostrovy (Îles de Lérins) - Z Cannes je to na ostrov Sainte-Marguerite zhruba patnáct minutek a dospělí za zpáteční jízdenku zaplatí 15 €, děti od pěti do deseti let 9,50 € (nejmenší výletníci mají cestu zdarma). Jezdí se samozřejmě nejen z Cannes, ale také třeba z Juan-Les-Pins, Golfe Juan, Mandelieu-La Napoule, Nice, Théoule-sur-Mer atd.

Za snovými výlety z přístavu v Cannes
Za snovými výlety z přístavu v Cannes

Když už jsme zakotvili v Cannes, pojďme se podívat na další výletní tipy. Z Cannes do  Saint-Tropez  je to jedna hodina a patnáct minut a za plavbu (i s výhledem na usedlost Madrague Brigitte Bardotové) dáte 50 €, děti do 10 let 40 € (rozumí se samozřejmě zpáteční jízdenka). Stejný čas, tedy hodinku a čtvrt, trvá cesta do Monaka, zpáteční jízdenka stojí 54 €. Za 27 € můžete absolvovat podivuhodnou, dvouhodinovou plavbu "La corniche d'or". Mimořádná podívaná v režii červených skal pohoří Estérel a modrého moře určitě stojí za to.

Z Cannes do Saint-Tropez
Z Cannes do Saint-Tropez

A ještě jeden tip na mořské zážitky (přesněji řečeno jeden z mnoha tipů): Od konce června až do 29. září funguje lodní kyvadlová doprava mezi Cannes, Mandelieu-La Napoule, Théoule-sur-mer a Figueirette. Loď Estérel Navette, Esterel vyplouvá čtyřikrát denně, cena "Pass Journée" je 10 €, pro děti od tří do pěti 5 €. V pátek a v sobotu se můžete vydat na večerní romantickou plavbu, poslední návrat do Cannes je v tomto případě o půlnoci. Že se v tom čase krásně plánuje další snový výlet, o tom není pochyb. Ve francouzštině by se asi řeklo "excursion de rêve"...