Azurové vzdálenosti 1. (Nice)

06.02.2018

V době technologických vymožeností typu GPS navigací není samozřejmě žádný problém zjistit si jakoukoliv vzdálenost. Přesto někdo dál v autě vozí tištěnou "klasiku" (atlas Evropy) a s oblibou nahlíží do nejrůznějších tabulek vzdáleností mezi jednotlivými místy. 

Letiště v Nice je už na dosah...
Letiště v Nice je už na dosah...

Pokud mezi podobně založené jedince patříte, možná vás potěší náš miniseriálek "Vzdálenosti". V první části se (jinak to snad ani nejde) zaměříme na královnu Riviéry - Nice. Aby člověk aspoň trošku poznal tohle krásné město ležící mezi Cannes a Monakem, měl by se tady zastavit aspoň na pár dní. Aspoň na týden...

Colline du château, jeden z magnetů Nice.
Colline du château, jeden z magnetů Nice.

Předpokládejme, že jednoho krásného, slunečného dne přistanete na letišti Nice Côte d' Azur (úvodní foto). Už první dojem, pohled z výšin na Azurové pobřeží je ohromující (však se také letiště umístilo na 1. místě v průzkumu PrivateFly) a protože letiště leží přímo na pobřeží, zmocní se vás pocit, že přistáváte přímo na moře.

Přistává se "skoro" na moři.
Přistává se "skoro" na moři.

 V letní sezóně má Nice Côte d' Azur přímé spojení s více než 100 destinacemi ve 32 zemích a létá se mimo jiné také z Prahy (na podzim letiště představilo program novinek 2017/2018, v němž se počítá čtyřmi novými zimními destinacemi, pět evropských linek bylo posíleno).

Příletový terminál, letiště Nice Côte d' Azur.
Příletový terminál, letiště Nice Côte d' Azur.

Na letišti Nice Côte d' Azur letišti si jednoduše zvolíte nejvhodnější dopravní prostředek (helikoptéra to s největší pravděpodobností nebude, takže připadá v úvahu taxi, pronájem auta nebo autobus) a velká cesta po Azurovém pobřeží může začít. Kolik kilometrů nás tedy v Nice dělí od některých vysněných cílů? Přesněji řečeno, pokud se vypravíme po silnicích. Ve hře je samozřejmě ještě vlak, loď...

Pár vzdálenostních tipů:

  • Nice - Antibes 20 km (cesta trvá asi 30 min)
  • Nice - Cannes 33 km (asi 34 minut)
  • Nice - Fréjus 64 km (asi 49 min.)
  • Nice - Grasse 43 km (asi 37 min.)
  • Nice - Hyères 141 km (asi 1 hod. 35 min.)
  • Nice - Menton 30 km (asi 32 min.)¨
  • Nice - Mougins 31 km (asi 27 min.)
  • Nice - Monako 21 km 23 km (asi 25 min.)
  • Nice - Saint-Tropez 100 km (asi 1 hod. 20 min.)
Cesta do Cannes, stavby jsme viděli z ptačího pohledu.
Cesta do Cannes, stavby jsme viděli z ptačího pohledu.