Cannes a příjemná hra čísel

14.03.2018

Kdo první použil výraz "suchá řeč čísel", to už se asi nikdy nedozvíme. S čísly se přece dá docela šťavnatě povídat, zvlášť když se týkají Côte d'Azur, konkrétně Cannes.

Vezměte si třeba vzdálenosti - do Marseille je to z Cannes 159 km, do Paříže 970 km a protože má město výjimečnou polohu, můžete se v jednom jediném dni slunit u moře a také si vyjet do hor. Do prvního lyžařského střediska v jižních Alpách trvá cesta autem 1 hodinu a 15 minut.

Pojďme se ještě zastavit u pár čísel, která tak voní mořem a sluncem. Cannes má kolem 75 000 obyvatel, protože ovšem patří mezi nejvýznamnější světové turistické destinace, přivítá ročně téměř dva milióny návštěvníků. Ti sem přijíždějí obdivovat krásy města a samozřejmě také se patřičně bavit. A jelikož milovníky filmu opět čeká proslulý Festival de Cannes (letos se koná ve dnech od 8. do 19. května) podívejme se na čísla týkající se Palais des festivals et des Congrès, tedy Festivalového paláce.

V současné době disponuje rozlohou 35 000 m², na známém chodníku slávy (Le Chemin des étoiles) najdeme otisky dlaní a podpisy více než 300 herců, hereček, režisérů a dalších slavných osobností ze světa umění. Co se týká pověstného červeného koberce (jeho délka je 60 m), tak si představte, že se během filmového festivalu po něm projde 80 000 návštěvníků. Aby tedy byl koberec dostatečně zářivý, mění se třikrát denně.