Cannes Yachting Festival a Maserati

28.06.2018

"Je čas pro práci a pro lásku. Žádný jiný neexistuje," prohlásila Coco Chanel a faktem je, že tohle moudro najde uplatnění nejenom ve světě módy. Určitě třeba ve světě jachtingu... Jeden z velkých svátků této, doslova vášně, se odehraje už za 74 dnů: Yachting Festival de  Cannes. Jako každý rok i letos se budou vystavovatelé a návštěvníci setkávat ve dvou výjimečných přístavech Vieux Port a Port Pierre Canto.

K vidění bude téměř 600 lodí, včetně asi 100 světových premiér, La Luxury Gallery (Luxusní galerie), což je prostor pro špičkové značky (hodinky, šperky, doplňky, design, high-tech produkty...) a samozřejmě nebude chybět ani soutěž Concours d'Elegance a další a další zážitky, kdy si člověk řekne: "Tak tohle je to pravé l'art de vivre - umění žít".

Pohled na přístav Vieux Port
Pohled na přístav Vieux Port

A ještě lahůdka pro milovníky luxusních automobilů - už druhý rok bude partnerem festivalu slavný italský výrobce Maserati, takže návštěvníci opět dostanou šanci obdivovat nejnovější modely. A maličko z historie: firmu založili v Boloni v roce 1914 bratři Maserati - Alfieri, Bindo, Carlo, Ettore, Ernesto a Mario, za tvůrce loga společnosti, stylizovaného Neptunova trojzubce, je považován Mario. Ze všechna slavných jmen bychom měli určitě připomenout, že za Maserati závodila také legendární Maria Teresa De Filippis. Dnes je sídlo i firma Maserati v Modeně.

Letošní Cannes Yachting Festival se uskuteční ve dnech 11. - 16. září.