Cannes Yachting Festival, exkluzivní přístav zážitků

24.09.2019

Na téma "přístav" byla vyslovena spousta myšlenek, k těm nejznámějším určitě patří moudro římského filozofa Senecy: "Kdo nezná přístav, do kterého se chce plavit, tomu není žádný vítr příznivý." To milovníci jachtingu svůj přístav (vlastně dva přístavy) v Cannes dokonale znají - Vieux Port a Port Pierre Canto. Každý rok v září se tady totiž odehrává Cannes Yachting Festival...

Prestižní přehlídka toho nejlepšího, co tahle oblast sportu a vůbec životního stylu přináší, přilákala letos 51 000 návštěvníků. K obdivování bylo 638 lodí od 2,10 do 55 metrů dlouhých. Události se zúčastnilo 542 vystavovatelů a uskutečnilo 122 světových premiér... Špičkové technologie, design, módní trendy, služby (včetně nabídek pronájmu, pojištění, úvěrů atd.). Idea, aby v letošním roce byl přístav Port Canto privilegovaným místem pro plachetnice a katamarány, se ukázala jako výborná, přístav se stal jedničkou svého druhu na světě.

Cannes Yachting Festival se sice pro letošní rok s návštěvníky a vystavovateli rozloučil, ale jedna věc je jistá: nebude to zase tak moc dlouho trvat (už jenom necelý rok) a pro milovníky jachtingu se jeho dveře zase otevřou. Takže si můžete s určitostí poznamenat, že příští festival se uskuteční ve dnech 8. - 13 září 2020. A tak tedy vítejte zase na Azurovém pobřeží - Soyez les bienvenus sur la Côte d'Azur!

Foto zdroj: ©Yachting Festival Cannes - Abracadabra Studios