Čekání na interview

27.02.2016

Asi těžko se najde novinář, který by netoužil udělat interview s hvězdou - nejlépe v kulisách Azurového pobřeží, nejlépe v Cannes a nejlépe na filmovém festivalu. Ale samozřejmě, že všechno jde! V tomto případě se stačí jenom akreditovat na festival. Takovým šikovným místem pro rozhovor by mohl být třeba některý z restaurantů na Rue Saint Antoine nebo na bulváru Croisette...

A když interview nevyjde v Cannes, nevadí, pro náš životní rozhovor není zdaleka nic ztraceno. Hvězdy (a nejen z filmového světa) se přece objevují na Azurovém pobřeží celý rok - ať už v luxusních hotelích, vilách (vlastních či pronajatých), na golfových hřištích, na jachtách, ve špičkových restauracích, v kasinech atd. atd.

Člověk zkrátka musí být trošku trpělivý, neboť "život je čekání na to, kdy se sny změní ve skutečnost", jak kdysi prohlásil velikán francouzské literatury, Victor Hugo. V tomto smyslu by se tedy dalo říct, že už jenom pobyt na Côte d'Azur je takový splněný sen. Alespoň pro všechny, se kterými jsem se v těchto krásných končinách potkala, anebo si o jejich pobytu pod azurovým nebem povídala na domácí půdě.

A z toho je jasné, že v rubrice "Interview" se ani tak moc nebudete setkávat s hvězdami stříbrného plátna (ale kdo ví, jestli pozvání nepřijme třeba Alain Delon, který v Cannes zářil už v roce 1962). Spíš půjde setkání s lidmi, jejichž jména sice nezáří z plakátů nebo novinových titulků, nicméně ve svých profesích jsou také úspěšní a navíc - milují přece Azurové pobřeží!