Château de La Napoule

25.01.2018

Docela malý kousek od Cannes, asi pět kilometrů, se nachází Mandelieu-La Napoule. O městečku se už na našich stránkách psalo a tudíž jenom připomeňme, že tyto půvabné mořské lázně s jachtařským přístavem lákají nejenom sportovně zaměřené jedince (golfisté si určitě vybaví legendární Golf Old Course).

Městečko je také magnetem pro milovníky historie, kteří určitě nevynechají návštěvu zámku ze 14. století - Le Château de La Napoule. Zámek byl původně vojenskou pevností a staletí se na něm patřičně podepsala. Znovu se ale probudil k životu v roce 1917, kdy château koupil americký miliardář, malíř a sochař Henry Clews a se svou manželkou Marií objekt proměnili (vycházeli z autentických podkladů) na místo snů a fantazie. A zatímco Henry Clews se věnoval architektuře zámku a umělecké tvorbě, Marie svůj talent uplatňovala především v zahradní architektuře. 

O pozoruhodnosti zahrady svědčí i ocenění "Jardin remarquable". Dvouhektarová zahrada je také významným kulturním centrem, pořádají se tady výstavy, o zážitky z hudebního, tanečního a divadelního světa se například v červenci a v srpnu starají les Nuits du Chateau (Zámecké noci).