Rendez-vous s Nice, královnou Riviéry

23.01.2018

Aby člověk trošku poznal tohle krásné město ležící mezi Cannes a Monakem, měl by se tady zastavit aspoň na pár dní. Aspoň na týden... Předpokládejme, že jednoho krásného, slunečného dne přistanete na letišti Nice Côte d' Azur.

Už první dojem, pohled z výšin na Azurové pobřeží je ohromující - však se také letiště v roce 2014 umístilo na 1. místě v průzkumu PrivateFly. Letiště totiž leží přímo na pobřeží a tak se vás zmocní pocit, že přistáváte na moře. V letní sezóně má Nice Côte d' Azur přímé spojení s více než 100 destinacemi ve 32 zemích a létá se mimo jiné také z Prahy. Na letišti v Nice si po tom úžasném přistání zvolíte nejvhodnější dopravní prostředek (helikoptéra ani limuzína to s největší pravděpodobností nebude, takže připadá v úvahu taxi, pronájem auta, putování vlakem, lodí nebo autobusem) a velká cesta po Azurovém pobřeží může začít. Bon voyage!

Je dobré, když člověk občas dá na mínění a zkušenosti jiných cestovatelů, třeba na hodnocení návštěvníků renomovaného cestovatelského serveru Tripadvisor. Podle nich byla totiž Nice v roce 2014 hned na druhém místě v oblíbenosti francouzských destinací (prvenství má Paříž). Stránky Tripadvisor.com navštíví každý měsíc více než 260 milionů lidí, kteří napíšou na 150 milionů hodnocení. Přiznám se, že také patřím mezi těch 260 miliónů a také jsem napsala hodnocení. Samozřejmě kladné. A co by si člověk neměl v Nice určitě nechat ujít? Například hradní návrší Colline du Château, staré město Vieille Ville de Nice, Promenade des Anglais...

Těžko, jen velmi těžko se vybírá z nespočtu atraktivních míst, o kterých (podle svých zálib) prohlásíte, že je prostě musíte navštívit, jinak z města neodjedete. K takovým místům například patří Musée National Marc Chagall nebo Musée Matisse. A kdo má rád i trošku jiný druh umění, řekněme gurmánského (nebo spíš gourmetského?), nepřehlédne určitě ani trhy Starého města: ovocný trh na Cours Saleya nebo legendární rybí trh, největší na Riviéře, který se odehrává na Place St François a Place Rossetti.