Azurové pobřeží a plavby zážitků

30.04.2018

Naplánovat cestu, během níž by se účastníkům tajil dech (samozřejmě v tom nejlepším slova smyslu), to je určitě snem každé cestovní kanceláře. Doslova sázkou na jistotu je putování po krásách Côte d'Azur. Pokud si ovšem budete tvořit svůj vlastní itinerář, možná vás bude inspirovat následující tip.

Tak trošku jako ve filmu si člověk připadá při okružní plavbě z Nice do zátoky Villefranche-sur-Mer, kolem šarmantního Cap Ferrat... A není se vlastně ani tak moc co divit, však se tady také natočilo něco filmových příběhů! To si uvědomíte hned při pohledu na přístav v Nice, v jehož prostředí se odehrávala například slavná detektivka Bez motivu (v hlavní roli Jean-Louis Trintignant coby detektiv Carella).

 Přístav v Nice
Přístav v Nice

S popularitou (a nejenom filmovou) je na tom stejně i Villefranche-sur-Mer. Filmoví nadšenci si určitě připomenou například bondovku Nikdy neříkej nikdy se Seanem Connerym a Kim Basinger nebo na film Honba za klenotem Nilu s Michaelem Douglasem...

Villefranche-sur-Mer
Villefranche-sur-Mer

Z filmových příběhů se vrátíme zpátky do reality a k trošku praktickým otázkám: originální lodní výlety má v nabídce společnost Trans Côte d'Azur a můžete se na ně vydat od 31. března do 28. října (každý den, kromě pondělí). Za komentovanou mořskou vyjížďku dáte 18 €, děti 13 € (do čtyř let zdarma). Pokud ovšem máte zakoupenou Cotedazur-card, je zdarma. Výlet trvá hodinu a během ní se dozvíte spoustu zajímavostí o tomhle krásném koutu světa a hlavně se pokocháte neuvěřitelnou malebností pobřeží.

Až například budete mít Villefranche doslova na dosah, tak se mimo jiné dozvíte, že v proslulém hotelu Welcome bydlel Jean Cocteau, který vymaloval kapli St-Pierre. A také, že zátoku Villefranche si oblíbily takové hvězdy, jako Madonna nebo Elton John. Až poplujete kolem Cap Ferrat, upozorní vás na mimořádné stavby obklopené přírodou - k nepřehlédnutí je třeba Villa Ephrussi de Rothschild a další architektonické klenoty, zasazené do přírody...