Festival zahrad Azurového pobřeží 

23.02.2019

Že půvab Azurového pobřeží významně podtrhují proslulé zahrady, o tom není pochyb. A také je jisté, že byly (a samozřejmě stále jsou) velkou inspirací pro výtvarníky, spisovatele, filmaře... Jejich velkou obdivovatelkou byla například George Sandová, která o zahradě Thuret v Antibes mluvila jako o "nejkrásnější zahradě, jakou ve svém životě viděla".

Zahrady Château Mandelieu-La-Napoule
Zahrady Château Mandelieu-La-Napoule

Azurové pobřeží zve k návštěvě více než 80 výjimečných zahrad (nepočítáme městské parky), zajímavých jak po stránce botanické, tak historické. A každé roční období přináší nové a nové podoby zahradních scenérií... Z těch nejbližších radostí je to určitě Festival des Jardins de la Côte d'Azur (Festival zahrad Azurového pobřeží), který se poprvé představil před dvěma lety a okamžitě zaznamenal úspěch - talentem zahradních tvůrců se přišlo potěšit na 450 000 návštěvníků.

Zahrady: Villa Ephrussi de Rothschild, Saint-Jean-Cap-Ferrat
Zahrady: Villa Ephrussi de Rothschild, Saint-Jean-Cap-Ferrat

Festival des Jardins de la Côte d'Azur se v roce 2019 bude odehrávat ve dnech od 30. března do 29. dubna - dějištěm umění zahradních architektů se stane Antibes, Menton, Grasse, Nice, Cannes. Téma pro letošní rok je "Rêves de Méditerranée" (Sny Středomoří) A ještě jedna dobrá zpráva: kmotrou tohoto barevného a voňavého festivalu Marina Picasso, vnučka Pabla Picassa.