fr-Antibes jako umělecké dílo

01/02/2018

 Půvabné místo, které s takovou oblibou vyhledávali (a samozřejmě stále vyhledávají) umělci, romantické duše, milovníci historie, jachtingu a dalších a dalších radostí. A radost uděláme i těm, kdo milují čísla: s téměř 75 553 (v létě až s 220 000) obyvateli, je druhým největším městem v departementu Alpes-Maritimes a také jedním z největších jachtařských přístavů světa.

Nejrůznějším pamětihodnostem a slavným muzeím jako je například Musée Picasso se určitě budeme věnovat, tentokrát se zastavíme ve zmíněném jachtařském ráji Port Vauban. Přístav, který se jmenuje podle nejslavnějšího francouzského stavitele pevností, najdete velice snadno - stačí jít podél hradeb směrem na sever. Tady mají svůj luxusní domov největší privátní jachty Středozemního moře a tady je také k dispozici jachtařský servis té nejvyšší kvality.

K nepřehlédnutí je ovšem i monumentální sochařské dílo "Le Nomade", které vytvořil španělský umělec Jaume Plensa. Socha vysoká jedenáct metrů je vyrobena z lakovaných nerezových písmen a trvale byla v tomto mimořádně barvitém prostředí instalována v roce 2010. Docela jednoduše se můžete ocitnout i v jejím nitru a nechat se unášet světlem a zvukem. Nepochybuji, že poselství jejího tvůrce porozumíte...