Cannes nejlepší destinací roku 2017

Jedna velmi příjemná zpráva z Côte d'Azur rozzářila podzimní dny: město Cannes získalo cenu za "Nejlepší turistickou destinaci 2017" (" Meilleures Destinations Touristiques 2017") v rámci ocenění Luxury Travel Guide Awards. Porota složená z novinářů a odborníků, kteří se specializují na cestovní ruch, rozhodovala ve finále mezi takovými destinacemi jako je Beverly Hills, Cape Town, Kerala, West Iceland a - Cannes.

Ale ano, konkurence byla velmi silná... Jde tedy o ocenění velmi významné a jeho získání není vůbec jednoduché, záleží na týmu luxusního průvodce, který cestuje celý rok po světě (nominace jsou z Evropy, Asie, Afriky, USA a Středního východu) navštěvuje nejlepší destinace, hotely, restaurace a všechno, každou maličkost pečlivě hodnotí.

Předání ceny se odehrálo v Londýně a bylo součástí programu World Travel Market, jednoho z největších světových turistických veletrhů. Důvodů k udělení ceny Cannes a jeho zařazení v sektoru luxusu byla celá řada, k těm nejdůležitějším patří dynamika města i snaha o originální přístupy v souvislosti s propagací v zahraničí.

Připomeňme, že Cannes je druhým největším kongresovým městem Francie a díky Festivalovému paláci je v tomto směru evropskou jedničkou. Cannes, to jsou kongresy, jachty, filmové festivaly, pláže, gastronomie, zábava, ale také historie a umění. Jednoduše jedno z míst, kde poznáte, co vlastně znamená výraz s oblibou používaný: "l'art de vivre", tedy umění žít...