Jak se bydlí s Marylin

09/01/2018

Ale samozřejmě, že nadmíru příjemně! Stejně jako v sousedství s Alainem Delonem, Gérardem Philipem a dalšími hvězdami francouzského a světového filmu.

Byl to tenkrát, před více než deseti lety, velmi dobrý nápad - ještě víc zvýraznit atmosféru Cannes obrovskými freskami, které ozdobí stěny domů. Člověk má najednou dojem, že se ocitl uprostřed děje velkolepého, hvězdného seriálu: na bulváru Vallombrosa vás pozdraví Charlie Chaplin, na rue Louis Braille Harold Lloyd, na bulváru Victor Tuby Gérard Philipe... Jste zkrátka v té nejlepší společnosti.

A jak je to s Marilyn Monroe? Jednoduše - stačí se ubytovat v hotelu Riviera, boulevard d'Alsace. Hotel zcela bezpečně najdete, západní průčelí totiž zdobí portrét této nesmrtelné hvězdy. Hotel se nachází na velmi strategickém místě, v těsné blízkosti La Gare SNFC, vlakového nádraží. Pokud tedy máte jenom trošku představivosti (o čemž nepochybujeme), docela lehce se vám vybaví třeba známá scéna z filmu Někdo to rád horké, kdy dívčí jazzová kapela odjíždí na Floridu. Ale tady jsme na Côte d'Azur a pověstný mejdan na sedmičce se Sugar si můžete uspořádat na střeše hotelu Riviéra. To také není špatné místo - k dispozici máte bazén a jako bonus úžasný výhled na město. Možná vás také může zajímat, že zmíněné fresky jsou dílem umělců a profesionálů A.Fresco.