fr-Pár magnetů Saint-Tropez

10/06/2017

Ponořit se do pohádkové atmosféry není v Saint-Tropez vůbec těžké. Ostatně stejně jako všude na Côte d'Azur. Tahle mimořádně půvabná zátoka má silné magnety, které s naprostou jistotou každý rok přitahují milióny velmi zvídavých návštěvníků ze všech koutů světa.

Když se řekne Saint-Tropez, každému se okamžitě vybaví jachty, přepychové rezidence, celebrity, četník Cruchot, Brigitte Bardot... Představa o této původně rybářské vesničce je už zkrátka jednou provždy daná a to je dobře. Magnetů, které vyvolávají příjemné očekávání (třeba i zvědavost) totiž není nikdy dost a člověk se jimi rád nechá přitáhnout.

Samozřejmě, že k proslulosti přispívá také půvabné pobřeží s plážemi, (rozprostírá se v délce 11,3 km), malebné uličky, atmosféra provensálského trhu, nejrůznější akce, výstavy a další a další události. K magnetům městečka se ovšem dají počítat i takové záležitosti jako proslulé nadčasové sandály zvané tropeziennes. Mimochodem - první model těchto populárních kožených sandálů uvedl na trh Dominique Rondini už v roce 1927 a oblíbily si je takové osobnosti jako třeba Marlene Dietrich, Romy Schneider, ze současných celebrit například Carla Bruni nebo Naomi Campbell.

V Saint-Tropez jsme se s Brigitte Bardot sice osobně nepotkali, ale i tak jsme si vzpomněli na její slova, která kdysi pronesla na téma "láska": "Pro lásku není důležité, aby se k sobě lidé hodili, ale aby spolu byli šťastni".