fr- Pár slunečných zajímavostí z Monaka

Monako v letním čase nejsou jen známé turistické magnety, ale také celá řada sportovních a kulturních událostí. Jako třeba Jumping International de Monte-Carlo, což je významný sportovní svátek, kterého se každoročně účastní jezdecká elita z celého světa. Nebo Monaco Yacht Show (letos se koná od 26. do 29. září)...

Když se řekne "Monte-Carlo Sporting Summer Festival", to zase každý ví (tedy skoro každý), že se jedná o největší hudební festival, který nabízí řadu nezapomenutelných koncertů.

A ještě jednou z mimořádných kulturních zážitků: v letní sezoně se na nádvoří knížecího paláce konají Les Concerts d'été du Palais Princier, tradiční letní koncerty legendárního Monte Carlo Philharmonic Orchestra.

Jedna praktická otázka: Jak nejlépe putovat Monakem? Pěšky, městskou hromadnou dopravou, lanovkou nebo - výtahem. V Principauté de Monaco je k dispozici hned 28 veřejných výtahů, díky kterým se terasovitý terén a krásy tohoto druhého nejmenšího státu na světě velmi pohodlně objevují.

A rada na závěr pro turisty-začátečníky: pamětihodnosti hledejte v části Monaco-Ville, Casino nebo Kongresové centrum v Monte Carlu. Neztratíte se.