Pár slunečných zajímavostí z Nice

23/01/2018

Nice, hlavní město departementu Alpes-Maritimes a metropole celé pobřežní oblasti baví své návštěvníky doslova po celý rok. A velmi slunečně, protože podle statistiky tady slunce svítí 2640 hodin. Když k výjimečné poloze města připočítáte široké bulváry, atraktivní muzea a samozřejmě proslulou Promenade des Anglais, kterou si v 19. století tak oblíbili Angličané, máte o zážitky postaráno. Okamžitě také pochopíte, pročpak kdysi Angličané (tím "kdysi" je míněno 19. století) byli městem a místem tak nadšeni.

Anglická promenáda má neopakovatelnou atmosféru také proto, že se tady pěkně společensky žije - v kterémkoliv ročním období. Léto je ovšem vždycky originální, magické jsou večery i noci, kdy se Promenade des Anglais promění v hudební scénu pod nebem.

Jestliže se o Nice říká, že je královnou Côte d'Azur, potom v únoru jí nesporně patří ještě jeden titul: královna karnevalů. Karneval má tady totiž velkou tradici a vždycky je to velkolepá podívaná. Ta letošní se koná od 17. února do 3. března a má téma "Roi de l'Espace".