fr-Pár výletních tipů

31/01/2018

Jedním z těch barevných výletních (a samozřejmě také pobytových) cílů na Azurovém pobřeží je určitě Mandelieu-La Napoule. Pokud sem například zavítáte někdy v čase od poloviny ledna do začátku března, ponoříte se do zářivě žluté barvy, tak charakteristické pro mimózu. V únoru se tady dokonce koná mimózový svátek - Fête du Mimosa (letos ve dnech 20. - 28. února).

Cestou do téhle podivuhodné destinace se snad ani nedá zabloudit - když se podíváte na mapu, zjistíte, že Mandelieu-La Napoule se nachází asi 5 km od Cannes, mezi pohořími Esterel a Tanneron. Do Mandelieu-La Napoule se můžete vypravit autem, vlakem, limuzínou, letadlem a dalšími příjemnými dopravními prostředky. Třeba prostřednictvím autobusové síťě Palm Bus. Což znamená, že si člověk zakoupí třeba ve zmíněném městě Cannes lístek za 1,5 eur a pěkně se pokouká po blízkém okolí.

Co všechno se dá za jedno dopoledne v Mandelieu-La Napoule vidět? Určitě půvabné přímořské lázně s jachtařským přístavem... Nebo zámek ze 14. století, který znovu vybudoval americký sochař Henry Clews. Dnes je v zámku muzeum, čajovna, v jeho prostorách se pořádají výstavy, semináře, svatební hostiny, recepce atd. atd.

Mandelieu-La Napoule je ale také báječné místo pro sportování - ať už chcete jezdit na koni, hrát tenis, golf či minigolf. Nachází se tady Old Course, nejstarší golfové hřiště na Côte d'Azur (bylo založeno v r. 1891). Dnes má resort 2 golfová hřiště: 18-ti jamkové (5676 m par 71) a 9-ti jamkové (2118 m par 33). Kromě labužnického golfu je tady ovšem i pravý gastronomický ráj - slavný restaurant L'Oasis a neméně slavný šéfkuchař Stéphane Raimbault, oceněný dvěma michelinskými hvězdami.