fr-Pár zajímavostí ze slunného Mentonu

11/06/2017

Pro podrobné informace a tipy co všechno je možné v Mentonu vidět a kam zamířit, se určitě zastavte v Office de Tourisme de Menton. Turistické informační středisko nemůžete jen tak lehce minout - sídlí totiž v Palais de l'Europe. V krásné, nápadné budově, postavené v letech 1908 a 1909 ve stylu belle époque. A pokud patří k vašim vášním hra, pak vězte, že v Palais de l'Europe bylo kdysi vůbec první kasino v Mentonu.

Jeden tip pro gurmány: zavítejte mimo jiné do obchodu Au Pays du Citron, který se nachází na pěší zóně starého města. Ve zdejších prostorách si můžete zakoupit delikatesy z citrusů, jako třeba marmelády, víno, likéry, limoncello, olivový olej s citrony a další a další lahůdky.

Půvabné a převážně exotické zahrady založili v 19. století Angličané a na jejich podobě se podepsali vynikající zahradní architekti. Jako třeba Ferdinand Bac, který založil Le jardin des Colombières a pojal ji jako cestu kolem Středozemního moře. Samozřejmě včetně olivovníků a cypřišů. Milovníky zahrad bude určitě zajímat také Jardin Serre de la Madone, Jardin botanice exotique du Val Rahmeh, Jardin Maria Serena, Jardin Fontana Rosa a další zahradní radosti. Víte, že Menton je prvním městem Alpes-Maritimes které získalo logo "Ville d'Art et d'Histoire" - Město umění a historie?