Svátek jachtingu v Cannes

20/01/2018

Už v momentě, kdy se Le Salon de la Navigation de Plaisance poprvé představil jachtingovému světu (stalo se tak v roce 1977) bylo jasné, že tahle akce má velkou budoucnost. Velmi rychle se přeměnila na "Festival International de la Plaisance" a v roce 2013 dostala dnešní název "Cannes Yachting Festival". Jde o jednu z největších událostí mezinárodního jachtingu a kdo si život bez vodních radostí nedovede vůbec představit, má určitě těch šest zářijových dní už dlouho poznačených v diáři.

Dokonalou scénu pro luxusní jachty tvoří přístavy Vieux-Port de Cannes a Pierre-Canto, kde se profesionálům i široké veřejnosti každý rok představují stovky lodí postavených v předních světových loděnicích. A stovky vystavovatelů nabízejí nejnovější hity v oblasti technologií, služeb, doplňků, módy a vůbec životního stylu zvaného jachting. Letošní Cannes Yachting Festival se odehraje ve dnech 11. - 16. září.

A ještě jedna dobrá zpráva z Cannes pro jachtařské nadšence: od 20. do 24. září se koná "Régates Royales - Trophée Panerai", kde budou (jako každý rok) k vidění nejkrásnější tradiční jachty světa.