Jaký bude Yachting Festival Cannes 2019?

24.07.2019

Když o Cannes někdo prohlásí, že je to město hvězd, tak věřte, že vůbec, ale vůbec nepřehání. Hvězdy ze světa filmu, reklamy, byznysu a dalších oblastí života si v proslulém městě festivalů podávají ruce (nebo pomyslné dveře) doslova po celý rok. V době nejbližší (ode dneška za 47 dní) přijedou, přiletí, ale nejspíš připlují hvězdy ze světa jachtingu - od 10. 9. do 15. září se tady totiž koná Cannes Yachting Festival 2019.

Každý rok překvapí tahle prestižní mezinárodní akce novinkami, které posunou hranice technologií, designu, luxusu zase o kus dál. Letošní festival ovšem také přichází s jednou významnou, organizační novinkou - přístav Port Canto bude výsadním místem pro plachetnice a katamarány, s více než stovkou plachetnic se tak přístav stane největší výstavou svého druhu na světě. Port Canto bude mít v nabídce i prostory "Brokerage", kde si přijdou na své zájemci o použité lodě v délce nad 22 m a také o pronájem. Samozřejmě nebude chybět ani oblíbená sekce "Toys"...

V přístavu Port Vieux, který patří mezi nejstarší přístavy na Côte d'Azur, se mohou milovníci jachtingu těšit na jachty, prezentované nejvýznamnějšími světovými loděnicemi. A samozřejmě (mimo jiné) na motorové čluny nebo na Luxury Gallery, věnovanou luxusnímu životnímu stylu. K příjemným zprávám také patří, že spojení mezi přístavy Port Canto a Port Vieux zajistí (jako každý rok) bezplatná kyvadlová doprava - na moři i na souši. Bon voyage do Cannes!

Foto zdroj: Plakát festivalu - Cannes Yachting Festival