Do výšin Château Grimaldi

16.05.2018

Když si tak putujete po Azurovém pobřeží třeba z Nice do Cannes, určitě nemůžete přehlédnout Château Grimaldi. Pevnost, kterou si nechali kolem roku 1309 postavit Grimaldiové z Monaka, už z dálky vábí a jen málokdo tomu vábení dokáže odolat. 

A tak se jednoho krásného azurového dne vypravíte do Cagnes-sur-Mer... Pro úplnost dodejme, že, Cagnes sur-Mer Cagnes-sur-Mer má tři části: oblíbené přímořské letovisko Cros-de-Cagnes (3,5 km pláží), moderní centrum Cagnes-sur-Mer, a historickou část Haut-de-Cagnes. A právě tahle středověká čtvrť s labyrintem strmých uliček tolik vábí návštěvníky... 

Cesta vzhůru k Château Grimaldi (nachází se 90 metrů nad mořem), který na začátku 17. století nechal Jean Henri Grimaldi přestavět a přepychové sídlo, je lemovaná zážitky, na které se hned tak nezapomíná. Třeba na půvabný kostelík Église St.-Pierre, výhledy na moře a Mercantour, schodiště plná květin ... A tiše závidíte těm 650 obyvatelům, kteří v této půvabné "village médiéval",  stranou od hektického světa, žijí... Pokud vás taková atmosféra vábí, můžete si ji vychutnat i s hudbou - 22. a 29. června se tady konají koncerty žáků Městské konzervatoře -Jazz au Château Haut-de-Cagnes.