Modrá vlajka na plážích Azurového pobřeží 

11.06.2018

Jen stěží by někdo spočítal, kolik pláží a plážiček (luxusních i romantických skrytých v zátokách) se vlastně na Azurovém pobřeží nachází. Písčitých i oblázkových... Kdo chce jít na jistotu a vybírat opravdu z těch "nej", měl by se řídit logem Pavillon Bleu, tedy Modrou vlajkou, kterým se každý rok oceňuje přístup obcí a přístavů k životnímu prostředí. Ve Francii je takových míst 506, v regionu Provence-Alpes-Côte d'Azur potom 28 pláží. 

Že perfektní čistota mořské vody a prostředí také rozhoduje o místě dovolené je jasné - podle průzkumů se tímto faktem řídí 87% Francouzů. Pokud tedy plánujete prázdniny na Côte d'Azur, možná vám přijdou vhod informace, kde najdete pláže s označením Pavillon Bleu:

Antibes: Antibes-les-Pins Est, Antibes-les-Pins Ouest, Fontonne Est, Fontonne Ouest, Fort Carré, La Salis, Les Groules, Marineland

Cannes: Chantiers navals, Font de Veyre, Gare Marchandises, Gazagnaire, Ile Sainte Marguerite Est, Ile Sainte Marguerite Ouest, Midi, Moure Rouge, Riou (Plage de la Nadine), Rochers de la Bocca, Saint Georges, Sud Aviation, Trou (Roubine)

Mandelieu-La Napoule: Plage du Sable d'Or

Nice: Carras, Centenaire, Coco Beach, Magnan, Sainte-Hélène

Pohled na Ile Sainte Marguerite
Pohled na Ile Sainte Marguerite