Nice, atraktivní město pro hipstery

03.08.2018

Určitě to není náhoda, že se  Nice, tahle královna Azurového pobřeží, umisťuje pravidelně v nejrůznějších žebříčcích popularity. Samozřejmě úspěšně. Docela nedávno se například umístila na 9. místě mezi nejvíce hipsterskými městy Francie (hodnotila se města nad 150 000 obyvatel).

Zajímavou informaci přinesl server Générationvoyage.fr a jenom potvrzuje fakt, že azurové hlavní město je rájem nejenom pro milovníky umění, historie nebo příjemných pláží, ale i pro ty, kteří vyznávají osobitý životní styl hipsterů. Hodnotilo se podle několika kritérií, například kolik je v tom kterém městě veganských restaurací, kaváren, tetovacích salonů, obchodů s vinylovými deskami, second-handů s originálním vintage oblečením... Pro zajímavost - na prvním místě se mezi nejvíce hipsterskými městy Francie nachází Bordeaux, následuje Paříž, Lille a další. A ještě pohled za hranice Francie: Světové prvenství má v tomto směru anglický Brighton.

A zpátky do Nice, jeden tip nejen pro hipstery: v Nice musíte určitě, ale určitě navštívit Cours Salyea. Tohle proslulé místo se nachází na starém městě, je tady spousta kaváren a restaurací, nesporným lákadlem jsou zdejší květinové trhy a v pondělí - bleší. Pro někoho, jakoby se otevíraly poklady... 

Z atmosféry na tržišti Cours Salyea
Z atmosféry na tržišti Cours Salyea