Pár tipů z Mougins

21.01.2018

   K velkým zážitkům patří návštěva muzea Le Musée d'art classique de Mougins (Muzeum klasického umění), kde můžete obdivovat umění starověkého Egypta až po moderní umění. Unikátní sbírka zahrnuje sochy, vázy, šperky a mince z období starověkého Říma, Řecka a Egypta.

 Je tady také největší soukromá sbírka zbraní a brnění z antického světa a více než stovka obrazů, kreseb a plastik takových velikánů, jako jsou Picasso, Matisse, Chagall, Cézanne, Rodin, Dalí, Andy Warhol... 

A co ještě vidět a jaká místa navštívit? Například kostel Saint- Jacques-le Majeur, kapli Saint-Barthélémy z 10. století, Eco Parc Mougins, Museum fotografie (Musée de la Photographie), některý z ateliérů uměleckých řemesel, galerie,výstavy...

Tipy na výlety po okolí Mougins by zabraly několik stran a určitě stojí za to, se o ně podrobněji zajímat. Patří k zážitkům, na které se jenom tak nezapomíná. Například Valmesque - lesnatá oblast mezi Mougins a Valbonne, o níž se bez přehánění se dá říct, že jde takový malý turistický ráj. Na ploše asi 427 ha je 19 km značených cest a asi osm kilometrů cest pro milovníky jezdectví. Velkým přírodním dobrodružstvím je Etang de Fontmerle - místo, které je domovem nejrůznějších druhů ptactva a vyznačuje se úžasnou vegetací, květy lotosů... V Mougins si vůbec potrpí na přírodu - ve městě je téměř 50% zelených ploch (však také má přezdívku "ville-jardin").

A ještě bleskově na téma "klima": to je samozřejmě středomořské, pokud do Mougins vyrazíte v létě, počítejte s tím, že na konci června až do poloviny srpna může být 30 ° C ve stínu a 33 ° C na slunci.