Sainte-Marguerite, ostrov pokladů

 Jen slabou čtvrthodinku lodí z Cannes, na ostrově Sainte-Marguerite, se odehrává velmi napínavý příběh - záhada, nad kterou si už pár staletí milovníci dobrodružných příběhů lámou hlavu: jak to vlastně bylo s tím "mužem se železnou maskou"? 

 Podle jedné z legend byl muž dvojčetem francouzského krále Ludvíka XIV. Jak známo, pověst o osudech vězně z Bastily proslavil Alexander Dumas, který ji zpracoval do poslední části své ságy o třech, vlastně čtyřech mušketýrech. 

Pochopitelně, že příběh láká i filmaře - vzpomeňme třeba na verzi s Leonardem DiCapriem z roku 1998. Na ostrově Sainte-Marguerite sice Leonarda DiCapria s největší pravděpodobností nepotkáte, zato kus historie podtržené romantikou a půvabnou přírodou, určitě ano.

 Už jenom cesta ke královské pevnosti Fort Royal, kterou dal v 17. století postavit kardinál Richelieu a kde byl vězněný tajuplný muž se železnou maskou, dobrodružně naladí. Dobrodružstvím, ovšem poněkud jiného druhu, je také výlet do historie, který nabízí Musée de la Mer - archeologické exponáty (už z dob Římanů) nalezené u pevnosti na mořském dně určitě k pokladům patří.