Sladký život s letištěm - Aéroport Nice Côte d'Azur

25.03.2018

 "Dokud budeme muset jezdit na letiště autem, bude cestování letadlem stále nebezpečné," prohlásil s humorem svým vlastním slavný italský režisér Federico Fellini, který byl na letištích jako doma - však také jeho díla byla oceňována na festivalech v nejrůznějších koutech světa. Do Cannes si například v roce 1960 přilétl pro "Zlatou palmu" za film Sladký život - La dolce vita. Pravda, tehdy letiště Aéroport Nice Côte d'Azur mělo poněkud jinou tvář, ale přívětivá atmosféra tady nikdy nechyběla.

Letiště se pravidelně umisťuje v nejrůznějších průzkumech a anketách na předních místech, jisté je, že přílet na letiště, kdy pod sebou máte pohádkově krásnou krajinu a barvité město, nemůže nechat nikoho chladným. A jisté také je, že l'Aéroport Nice Côte d'Azur přichází pravidelně s novinkami, které cestujícím ještě víc zpříjemní život (mimo jiné třeba v oblasti gastronomie). Letos má v nabídce spojení do 117 destinací (prostřednictvím 54 leteckých společností), z toho 10 nových odletů: z Nice si už můžete zaletět třeba do Aarhusu, Quimperu, Sofie, Splitu...

A jak se dostat z Nice do své cílové destinace? Možností je samozřejmě několik - autobusem, vlakem, lodí, helikoptérou, pronajatým autem nebo hned limuzínou? Když zůstaneme malinko na zemi a rozhlédneme se po taxi, bude to docela dobrá volba: Od 1. května totiž platí významná novinka, týkající se cen jízd na trase z letiště do Nice-centrum, Cannes, Monaco. Jaké tedy ceny budou?

  • Taxislužba Nice: 
  • Odjezd z letiště do Nice-centra a odjezd z Nice-centrum na l'Aéroport Nice Côte d'Azur: 32€
  • Odjezd z letiště do Cannes: 80€
  • Odjezd z letiště do Monaka: : 90€
  • Taxislužba Cannes:
  • Odjezd z Cannes na letiště lAéroport Nice Côte d'Azur: 80€