Côte d'Azur a snové výlety

07.02.2018

Říká se, že Azurové pobřeží je takový báječný servis na zážitky. Někdo se zajímá o snové výlety až k oblakům, jiný o výlety do mořských hlubin, ve hře jsou samozřejmě muzea, sportovní zážitky, atd. atd. Zdá se, že splnit jakékoliv přání jedenácti milionům návštěvníků, kteří na Côte d'Azur během roku zavítají, není vůbec žádný problém.

Plavba z Nice do Villefranche-sur-Mer
Plavba z Nice do Villefranche-sur-Mer

K těm doslova snovým zážitkům určitě patří nabídka letecké společnosti Azur Hélicoptère - třeba vyhlídkový let nad Cannes a okolím, proletět se můžete z Nice do Cannes ( let trvá 7 minut) nebo do Saint-Tropez (20 minut). Helikoptérou si ovšem můžete také doletět na vynikající večeři - třeba k michelinskému restaurantu Château du domaine Saint Martin, což je asi 10 minutek (letu) z Cannes.

Nádraží v Èze
Nádraží v Èze

Antoine de Saint-Exupéry, můj oblíbený spisovatel a také obdivovatel Azurového pobřeží, v Malém princi říká: "Proměňte svůj život v sen, a své sny ve skutečnost"... A co nám vůbec brání sny neproměnit? Pravda, výlet helikoptérou se asi těžko stane realitou (tak snové konto s největší pravděpodobností nemáme), poněkud schůdnější je například výprava do mořského světa, objevování půvabu krajiny Cap d'Antibes nebo plavba zálivem Miliardářů. Třeba s populární žlutou lodí Vision sous-marine, která odjíždí z Juan-Les-Pins. Výlet trvá hodinku, a co se týká ceny, tak dospělí zaplatí 14 € E, děti do 11 let polovinu. Podobnou příležitost najdete také od poloviny května do poloviny září v letovisku Agay. Pokud si ovšem zakoupíte kartu Côte d'Azur Card, pak je tenhle výlet zdarma.

Saint-Raphaël
Saint-Raphaël

Výhody zmíněné karty jsou nesporné, s Côte d'Azur Card můžete procestovat Azurové pobřeží od Mentonu, přes Monako až po Fréjus, prozkoumat pobřeží i vrcholky národního parku Mercantour, objevovat památky, sportovat, zkrátka podívat se do těch nekrásnějších míst.

Cannes
Cannes

Karta nabízí na 180 nejrůznějších aktivit v 60 městech a vesnicích v Alpes-Maritimes a Var. Pořídíte ji za 45 € pro dospělého, pro děti 4-12 let za 25 €. Funguje tak, že nabízené aktivity využíváte po dobu 3 dnů, které si ovšem můžete rozložit podle vlastního tempa do 6 dnů. To všechno a ještě víc vám ale na Azurovém pobřeží povědí v každé Office du tourisme. Třeba v Cannes.

Cannes
Cannes