Králem karnevalu v Nice bude Roi de l'Espace

13.02.2018

Carnaval de Nice, jeden z nejpopulárnějších karnevalových svátků na světě, začíná už za pár dní. Přesně řečeno od soboty 17. února až 3. března se v Nice bude odehrávat originální podívaná plná fantazijních masek, kostýmů, návštěvníci se mohou těšit na alegorické vozy a další radosti. 

O magickou atmosféru se postará (jako každý rok) více než tisíc hudebníků a tanečníků, kteří se do Nice sjedou ze všech koutů světa. Maskotem letošního karnevalu v Nice 2018 je Roi de l'Espace, Král vesmíru. A samozřejmě, jako obvykle, vyvrcholením karnevalového veselí bude "corso carnavalesque" a proslulá květinová bitva, které se budou odehrávat na náměstí Masséna (děj mohou návštěvníci sledovat i na obřích obrazovkách) a povedou kolem Promenády Paillon.  

Pro milovníky historie dodejme, že tahle nejvýznamnější zimní událost na Côte d'Azur byla původně pohanským svátkem a na špičku popularity se dostala v době secese. Její historie ale začala už v roce 1294 za doby pobytu Karla II., hraběte z Provence a vévody z Anjou, který sem přijel strávit karnevalové veselí.