V azurových výšinách Tourrettes-sur-Loup

23.02.2018

Pár kilometrů od moře (asi 14 km), mezi Nice a Cannes, se nachází jedno z nejkrásnějších městeček. Anebo vůbec nejkrásnější? Tourrettes sur Loup je proslulé svou středověkou vesnicí, která je usazená uprostřed půvabné přírody, na skalním výběžku nad řekou Loup.

Říká se mu také "Cité des Violettes", to díky fialkovým polím, která tady kvetou už sto let. Na počest fialek se také koná každý rok "Fête des violettes",  letos uskuteční už během tohoto víkendu - 24. a 25. února.

Bez nadsázky se dá říct, že Tourrettes sur Loup je rájem pro milovníky uměleckých řemesel, v romantických uličkách můžete obdivovat například mistrovství řezbářů, šperkařů, sochařů, keramiků... Zdejší magická atmosféra umělce vždycky přitahovala - se svými přáteli tady například, v tehdejším hotelu Les Belles Terrasses, pobýval básník a scénárista Jacques Prévert.

Z pamětihodností byste si určitě měli prohlédnout kostel St Grégoire z 16. století nebo Château des Villeneuve z 15. století. A také navštívit trhy, které se konají v úterý dopoledne. No, a pokud budete v kondici, vydejte se na Puy de Tourrettes. Cesta sice trvá dvě hodinky, ale odměnou bude úžasný výhled do okolí - však se také budete nacházet ve výšce 1 267 m... A kdo ví, možná si v těch výšinách vzpomenete na jednu moudrost: "Není pět nebo šest divů světa, ale jeden: láska." (Jacques Prévert)