Objevujte...

Vily, hrady, zahrady

Azurové pobřeží, La Côte d'Azur... To je slunce koupající se v azurovém moři, malebný kraj tisíců palem a podivuhodných exotických zahrad. Středověké vesničky shovívavě shlížejí z výšin na naše století, romantické hrady vydávají svědectví časů minulých, luxusní vily připomínají společenský lesk někdejších majitelů a talent jejich tvůrců... Možná by se hodilo v této souvislosti symbolicky poděkovat Angličanům, kteří v devatenáctém století hojně využívali rozmanitosti krajiny (samozřejmě i mírného podnebí) a začali tady pěstovat exotické rostliny ze zámořských kolonií. Pojďme tedy cestovat časem, podnebím a kontinenty... 

 Villa Ephrussi de Rothschild a její zahrady, které se rozkládají na ploše čtyř hektarů. Můžete se kochat nádherou devíti zahrad - třeba španělské, florentské, japonské, francouzské...

Velkolepá vila baronky Béatrice Ephrussi de Rothschild. Pod jedinečnou stavbou z období Belle Époque, je podepsán architekt Jacques-Marcel Auburtin.

Villa Kérylos - Inspirací ke stavbě tohoto architektonického klenotu byly vznešené domy na ostrově Délos (2. století před naším letopočtem). Svůj sen si splnil francouzský archeolog, historik, muž všestranně nadaný Théodor Reinach. Realizace: Architekt Emmanuel Pontremoli, r. 1902 - 1908.

Cagnes-sur-Mer, Château Grimaldi. Pevnost, kterou si nechali kolem roku 1309 postavit Grimaldiové z Monaka.

Mandelieu-La Napoule a Château de La Napoule ve středověkém stylu a jeho půvabné zahrady.

Lérinské ostrovy - L'île Saint-Honorat, Monastère fortifié, 11. století. Ostrov Saint-Honorat je obývaný od pátého století a je soukromým majetkem cisteriáckých mnichů z opatství Lérins.